Pomoc w rejestracji prostej spółki akcyjnej

Nowy rodzaj spółki ma zostać wprowadzony do użytku z początkiem 2021 roku. Dokładny termin nie jest jednak znany, ponieważ było już kilka podejść do wprowadzenia Prostej Spółki Akcyjnej, które nie doszły do skutku ze względu na ciągłe poprawki.

Pierwszym krokiem w rejestracji P.S.A. jest podjęcie decyzji o tym, w jaki sposób będzie zawierana umowa, a możliwości są dwie: sporządzenie w formie aktu notarialnego u notariusza lub wypełnienie elektronicznego formularza na portalu S24.

Niezależnie od tego, którą metodę Państwo wybiorą, w razie jakichkolwiek wątpliwości nasza firma oferuje pomoc w rejestracji prostej spółki akcyjnej.

Sporządzenie umowy spółki to podstawowy krok do jej utworzenia. Rejestracja prostej spółki akcyjnej o wiele szybsza, prostsza i tańsza jest za pośrednictwem Internetu.

Minusem jest to, że przez formularz online wkłady na pokrycie kapitału akcyjnego mogą być tylko pieniężne, natomiast u notariusza jest możliwość wniesienia wkładów niepieniężnych.

Zawartą umowę należy załączyć do wniosku, który po opłaceniu wysyła się do Krajowego Rejestru Sądowego i czeka na decyzję o jego zatwierdzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *