Pomoc w wyborze numerów PKD

Podczas przystępowania do procedury rejestracji podmiotu gospodarczego przedsiębiorca ma obowiązek dokonania wyboru kodów PKD, które określać będą zakres prowadzonej przez niego działalności.

Skrót PKD oznacza Polska Klasyfikacja Działalności. Jest to pięciocyfrowy kod, który należy wpisać we wniosku do KRS podczas zakładania spółki. Nie ma określonej maksymalnej liczby numerów, na które przedsiębiorca może się zdecydować. Przepisy określają jednak minimalną, wymaganą wartość, a jest nią jeden kod. Numery te mają kluczowe znaczenie dla dalszego prowadzenia firmy. Świadczenie usług, których kod nie został określony w umowie jest łamaniem prawa i grozi za nie pociągnięcie do odpowiedzialności. Jeśli więc nie wie się jak dobrać odpowiednie kody warto zdecydować się na pomoc w wyborze numerów PKD. Jest to opcja, która pozwoli w przyszłości uniknąć potrzeby dokonywania zmian i aktualizacji danych oraz umożliwi prowadzenie działań na wielu płaszczyznach.

Jeśli interesuje Cię pomoc w wyborze numerów PKD, zapraszamy do kontaktu. Jest to jedna z usług, którą nasze biuro oferuje swoim klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *