Rejestracja spółki z o.o. etapy procesu

Jednym z decydujących kroków na naszej ścieżce kariery jest założenie spółki np. z.o.o. Jeśli zdecydujemy się na taką opcję i jesteśmy już o krok od sukcesu, musimy jednak ustabilizować emocje i skupić się na najistotniejszej kwestii, jaką jest rejestracja spółki.

Samo przejście przez etap zakładania spółki, sporządzania umów itp. możemy już uznać za końcową fazę naszego wysiłku. Jej rejestracja jest jedynie uwieńczeniem naszej pracy, jednakże na tyle istotnym, że staje się obligatoryjna. Staje więc przed nami pytanie dotyczące kolejnych poziomów tego działania. Wpisując w wyszukiwarkę frazę “rejestracja spółki z o.o. etapy procesu” będziemy mieli do czynienia z wieloma stronami, które z pewnością przybliżą nas do tego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest jednak zwrócenie uwagi na kilka głównych wyznaczników tego działania. Pierwszym z nich jest rejestracja spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym (w skrócie: “KRS”) wraz z dostarczeniem wszelkich wymaganych dokumentów. Formalności tej dopełniamy w wydziale KRS- u odpowiedniemu dla lokalizacji naszej spółki. Następny etap rejestracji ma miejsce w GUS (w celu nadania nr REGON), a potem w US (w celu nadania NIP, VAT, VAT EU). Należy pamiętać, że zarząd musi złożyć wniosek do sądu rejestrowego nie później niż w okresie sześciu miesięcy od dnia zawarcia umowy spółki z.o.o.

Powyższe informacje stanowią jedynie ogół czynności, o których musimy pamiętać przy rejestracji spółki. Więcej szczegółów należy szukać w zakładce: “rejestracja spółki z o.o. etapy procesu”. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z jej treścią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *