Co to jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

W życiu często pojawia się pytanie dotyczące otwarcia własnej działalności i rozwijania biznesu. Niełatwo jest jednak zdecydować jaka forma prowadzenia firmy będzie najkorzystniejsza. Nie każdy z nas wie, co to jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością- jedno z ciekawszych rozwiązań. Dlatego też, należy lepiej przybliżyć sobie ten termin.

Spółka z o.o. jest jedną z bardziej popularnych i dobrze sprawdzających się form działalności. Tworzona jest przez jedną lub więcej osób, czyli tak zwanych wspólników. Ich odpowiedzialność jest ograniczona. Pierwotny kapitał musi być równy sumie co najmniej 5000 złotych. Jest to spółka kapitałowa, która może zostać założona w dowolnym celu. Do jej elementów należy prawo żądania wyłączenia wspólnika lub też prawo żądania rozwiązania spółki przez sąd. Spółka powstaje z chwilą wpisania do rejestru handlowego, kiedy to nabywa osobowość prawną. Do najważniejszych organów spółki należą: zarząd oraz zgromadzenie wspólników. Umowa spółki musi być zawarta w formie aktu notarialnego.

Jeśli wciąż zastanawia Państwa co to jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą, w celu udzielenia bardziej szczegółowych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *