Rejestracja spółki z o.o krok po kroku 2023

Jeszcze zanim przystąpi się do rejestracji spółki z o.o. warto zaznajomić się z procedurą jej zakładania. Niezależnie od tego czy będziemy rejestrować sami, czy z pomocą doradcy, powinniśmy wiedzieć jakie formalności muszą zostać dopełnione aby w rejestrze KRS pojawiła się nasza firma.

Spółka z o.o. a inne formy prawne
Rejestracja spółki z o.o. krok po kroku 2023 w S24
Rejestracja spółki z o.o. krok po kroku 2023 w PRS

Spółka z o.o. a inne formy prawne

Na pytanie dlaczego coraz większa liczba przedsiębiorców wybiera spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy zajrzeć do kodeksu spółek handlowych lub zapytać doradcę, aby w kilka minut przekonać się o tym, że jest to forma wyróżniająca się na tle innych. To co z pewnością jest bardzo istotne z punktu widzenia przyszłych właścicieli, to możliwość ochrony własnego majątku. Zanim pojawił się nowa forma – prosta spółka akcyjna, spółka z o.o. była jedyną możliwością ograniczenia konieczności odpowiadania za zobowiązania podmiotu. To czym ryzykują wspólnicy to wyłącznie wartość wniesionych wkładów. Co jeszcze sprawia, że warto zdecydować się właśnie na nią? Uproszczona procedura rejestracji oraz niskie koszty założenia.

Spółka z o.o. w 2023
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 2023

Rejestracja spółki z o.o. krok po kroku 2023 w S24

Jest to najłatwiejszy, najszybszy i jednocześnie najtańszy sposób na wejście w posiadanie spółki. Odkąd w 2012 uruchomiono opcję rejestrowania spółki z o.o. w systemie online, zyskała ona jeszcze więcej swoich zwolenników. Dziś system działa sprawnie i intuicyjnie, a za jego pośrednictwem można przeprowadzić procedurę zaledwie w dobę. To co należy zrobić to założyć konto w systemie i wypełnić kilka elektronicznych wniosków. Na ich podstawie system generuje umowę spółki oraz wszystkie wnioski i dokumenty niezbędne do uzyskania wpisu w KRS. Wystarczy tylko podpisać je elektronicznym podpisem kwalifikowanym i przesłać. Sąd udzieli odpowiedzi w 24h i jeśli poprawnie wypełnione wnioski, wpisze spółkę do KRS.

Rejestracja spółki z o.o. w 2023
Przebieg rejestracji spółki z o.o. w 2023

Rejestracja spółki z o.o. krok po kroku 2023 w PRS

System PRS to odpowiednim S24, przeznaczony dla tych podmiotów, których umowa spółki ma formę aktu notarialnego. W zasadzie poza jego sporządzeniem, całą procedurę można przeprowadzić online. Ważne jednak, aby do wypełnionych formularzy załączyć numer CREWAN aktu. To, dlaczego ludzie decydują się na założenie firmy w tym systemie to przede wszystkim możliwość spersonalizowania treści umowy i nadanie jej zindywidualizowanego charakteru. Aby założyć spółkę z o.o w PRS należy sporządzić akt, założyć konto w systemie i wypełnić e-formularze, wygenerować dokumenty, podpisać je e-podpisem i przesłać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek
Call Now Button