Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to skomplikowany i czasochłonny proces, dlatego przedstawię go tutaj krok po kroku.


  1. W pierwszej kolejności przystąpić należy do kilku czynności przygotowawczych. Przygotuj projekt umowy spółki, ustal wysokość kapitału zakładowego oraz sposób jego pokrycia: gotówka lub aport, uzgodnij skład rady nadzorczej (jeśli będzie powoływana) i zarządu.
  2. Teraz powinno nastąpić zawarcie umowy spółki. Prawidłowa umowa powinna zawierać: firmę i siedzibę spółki, przedmiot działalności spółki, wysokość kapitału zakładowego, informację, czy wspólnik może mieć więcej niż jeden udział, liczbę i wartość nominalną udziałów objętych przez poszczególnych wspólników, czas trwania spółki, jeżeli jest oznaczony.
  3. Kolejnym krokiem jest wniesienie wkładów na pokrycie kapitału zakładowego. Zazwyczaj musimy to zrobić przed złożeniem wniosku o rejestrację (wyjątkiem jest przypadek gdy spółkę zakładamy przy wykorzystaniu wzorca umowy).
  4. Najwyższy czas na powołanie organów spółki. Możemy to zrobić w akcie notarialnym zawierającym umowę spółki lub w odrębnej uchwale po podpisaniu umowy spółki.
  5. Teraz powinniśmy zarejestrować spółkę w KRS. Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to czasochłonny proces, więc bądź cierpliwy. Już niedługo będziesz mógł rozpocząć swoja działalność.
Jeśli masz jakieś pytania odnośnie rejestracji spółki z o.o. skontaktuj się z nami.
×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek
Call Now Button