Sprzedaż spółek z o.o. bez historii

Wiele osób, decydujących się na założenie działalności gospodarczej, postanawia zakupić gotową jednostkę. Pragną one przede wszystkim ograniczyć czas, który jest konieczny do tradycyjnej rejestracji spółki.

Największą popularnością cieszy się sprzedaż spółek z o.o. bez historii. Oprócz możliwości natychmiastowego rozpoczęcia działalności, przede wszystkim nabycie tego podmiotu zapewnia całkowite bezpieczeństwo.

O ile zakup spółki, która kiedyś prowadziła już działalność, pozwala na osiągnięcie większego zysku w stosunkowo niedużym okresie czasu, tak niestety też wiąże się z ryzykiem przejęcia spółki zadłużonej, która może doprowadzić do upadku naszego przedsięwzięcia.

Sprzedaż spółek z o.o. bez historii gwarantuje pewny i bezpieczny start. Dodatkowo podmioty te bardzo często zarejestrowane zostały kilka lat wstecz, dzięki czemu posiadają bierny staż. Czas ten podnosi wiarygodność spółki w oczach instytucji finansowych, a więc daje większe szanse na pozyskanie dotacji unijnych oraz innych zapomóg ze strony państwa.