Tryb rejestracji spółki z oo

Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można założyć w sposób elektroniczny. Ten tryb rejestracji spółki z oo nazywa się S24.
Jego głównym celem jest przyspieszenie, ułatwienie i obniżenie kosztów takiego procesu. Umożliwia rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej po upływie dwudziestu czterech godzin od wpływu wniosku do Sądu Rejestrowego.
Żeby dokonać takiej rejestracji należy zalogować się w specjalnym systemie udostępnionym przed Ministerstwo Sprawiedliwości. Zaletą jest fakt, że większość wniosków jest już gotowych w formie elektronicznej. Dotyczy to również samej umowy spółki. Nie jest wymagana w formie aktu notarialnego, dzięki czemu można zaoszczędzić także pieniądze, chociażby na taksie notarialnej. Ważne jest również to, że login i hasło stanowią ważny elektroniczny podpis.
Przedsiębiorca w takim wypadku musi sporządzić umowę spółki na podstawie danego wzorca, jest to niestety w pewien sposób ograniczenie wspólników. Kolejną wadą można uznać to, że wkład zakładowy musi być wyłącznie w formie gotówkowej. Wszystkie wkłady bezgotówkowe jak np.. papiery wartościowe nie będą uznawane.

Nasza firma posiada w swojej ofercie pomoc przy rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie tylko w trybie S24, ale także w formie tradycyjnej. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy przedstawią pełną ofertę firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.