Wspólnicy w spółce z o.o.

Spółka z o.o. jest jedną z najczęściej wybieranych form prawnych przedsiębiorstw. Powodem tego jest przepis, umożliwiający wspólnikom ograniczenie odpowiedzialności majątkowej do wysokości wniesionych wkładów. To duży atut tej spółki, pozwalający bezpiecznie prowadzić działalność gospodarczą bez obaw o zobowiązania.

Wspólnicy w spółce z o.o. nie odpowiadają za zobowiązania firmy, jednak w zamian za to muszą się mierzyć z innymi zadaniami. Jednym z ich obowiązków w spółce z o.o. jest prowadzenie pełnej rachunkowości finansowej. Nie jest to łatwa metoda księgowości, więc utrudnia prowadzenie firmy i powoduje dodatkowe koszty.

Wspólnicy spółki z o.o. zobowiązani są również od płacenia podwójnego opodatkowania od zysku spółki. Powodem tego jest to, że zysk osiągnięty w ramach prowadzenia spółki zostaje na początku opodatkowany podatkiem dochodowym CIT, a po podziale stanowiąc dochód wspólników, zostaje jeszcze raz opodatkowany podatkiem PIT.

Wspólnicy spółki z o.o. mają wiele obowiązków, lecz także przysługuje im wiele przywilejów. Mogą oni nie odpowiadać w pełni za zobowiązania spółki.

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek
Call Now Button