Zakładanie działalności gospodarczej

Zakładanie działalności gospodarczej ciągnie za sobą serię wyborów i konieczność rejestracji spółki. W tym artykule znajdziesz praktyczne porady, jak poradzić sobie z tymi wyzwaniami.

Aby zakładanie działalności gospodarczej mogło się odbyć i aby Twoja jednostka gospodarcza zaczęła “fizycznie” istnieć musisz wybrać formę prawną zaczynając od tego, czy przedsiębiorstwo ma być jednoosobowe. Następnym krokiem będzie wybór rodzaju spółki, jaką masz zamiar założyć – cywilną, prawa handlowego, jawną, partnerską, komandytową, komandytowo-akcyjną, a może tą z ograniczoną odpowiedzialnością? Wszystko to włącznie z formą opodatkowania zależy od Ciebie.

Pozostałe obowiązki wiążą się z formalnościami. Zakładanie działalności gospodarczej wymaga rejestracji w KRS, ale aby to zrobić należy wcześniej spisać umowę podmiotu gospodarczego i poświadczyć ją u notariusza. Wymagane jest także przygotowanie odpowiedniego wniosku. Kiedy sporządzimy taki dokument możemy złożyć go do Krajowego Rejestru Sądowego.

Cała procedura stanowi ogromne wyzwanie dla przedsiębiorców, dlatego warto rozważyć bezpieczną i stosowaną przez coraz większą liczbę osób metodę polegającą na wybraniu profesjonalnego biura, które zrobi to wszystko za Ciebie.