Zdalne zakładanie spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to najczęściej wybierana forma w ramach, której przedsiębiorcy decydują się poprowadzić własną działalność gospodarczą.
Tendencja ta nie jest jednak nieuzasadniona. Na jej popularność wpływa przede wszystkim ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę. Tym samym nie muszą oni obawiać się o własny majątek w razie gdy spółka wpadnie w poważne kłopoty finansowe. Kolejnym atutem tej jednostki jest jej kapitał zakładowy, wynoszący zaledwie 5 tysięcy złotych.
Dodatkowo osoby, które pragną bardzo szybko rozpocząć swoją działalność na rynku, mogą zdecydować się na zdalne zakładanie spółki z o.o. Opcja ta znacznie skraca proces rejestracyjny, który niestety w przypadku tradycyjnej ewidencji trwać może nawet kilka tygodni.
Platforma zamieszczona na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości samodzielnie generuje odpowiednie dokumenty zaraz po wprowadzeniu do niej należytych danych. Kolejno są one wysyłane do właściwych instytucji. Tym samym elektroniczna rejestracja spółki z o.o. trwa zaledwie jedną dobę.