Aktualizacja danych KRS przez Internet

Aktualizacja danych KRS przez Internet stanowi znaczną wygodę dla przedsiębiorców. Nie muszą oni sporządzać wniosków i wypełniać tradycyjnych formularzy ani składać ich w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jest to jednak opcja dostępna tylko dla nielicznej grupy właścicieli spółek.

Możliwość aktualizowania danych firmy jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy kiedy spółka została zarejestrowana w ministerialnym systemie do zakładania spółek online. We wszystkich innych sytuacjach należy dopełniać procedury w sposób tradycyjny, co niestety wiąże się z dodatkowymi formalnościami i bywa czasochłonne.

Możliwość aktualizowania danych w KRS przez Internet jest kolejnym argumentem przemawiającym za elektroniczną rejestracją. Jest to ogromna zaleta systemy, która wraz z możliwością założenia firmy bez wychodzenia z domu, brakiem konieczności sporządzania umowy w formie aktu notarialnego i niższą opłatą od wniosku o wpis do KRS, skutecznie zachęca przedsiębiorców do rejestracji podmiotów gospodarczych właśnie przez Internet.

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek