Czy warto kupić spółkę z o.o.?

“Czy warto kupić spółkę z o.o.?“ Dla przedsiębiorców, którzy zastanawiają się nad jej założeniem, jest to bardzo często nurtujące pytanie. Brak szczegółowych, niekiedy podstawowych informacji może wywołać u nas niechęć, a nawet rezygnację z zamierzonych celów.

Spółka z o.o. ma wiele plusów o których warto pamiętać. Jest najczęściej wybieraną spółką przez przedsiębiorców działających obecnie na rynku, co już daje nam dużo do myślenia. Przy zakładaniu spółki z o.o. przedsiębiorca minimalizuje koszty, bowiem kapitał zakładowy w porównaniu do innych form prawnych, jest niewielki. Jednostka może być założona przez osoby fizyczne i prawne (czyli przez inną spółkę).

Odpowiedzialność wspólników jest ograniczona. Nie odpowiadają oni za zobowiązania spółki. Ich majątek osobisty jest bezpieczny. Wspólnicy nie muszą obawiać się, że ich majątek osobisty zostanie zajęty przez wierzycieli spółki.

Aby założyć spółkę z o.o. nie trzeba mieć wspólnika. Dla osób, które czują się na siłach, żeby prowadzić działalność samodzielnie wybór tej spółki to doskonały pomysł. Posiadamy wówczas 100% udziałów. Jesteśmy jej jedynymi właścicielami (należy tu pamiętać, że odpowiedzialność wspólników jest ograniczona).

Jeżeli zainteresowani są Państwo zakupem spółki z o.o. nasz firma bardzo chętnie podejmie z Państwem współpracę. W naszej ofercie znajdują się spółki nowe, a także spółki ze stażem.
Zapraszamy do współpracy!