Ile trwa założenie firmy?

Przedsiębiorcy, chcąc otworzyć działalność gospodarczą niejednokrotnie zastanawiają się nad tym, ile trwa założenie firmy.

Działalność można rozpocząć na kilka sposobów:
1) Samodzielna rejestracja
Wariant ten zajmuje najwięcej czasu, gdyż wymaga indywidualnego wypełnienia wielu wniosków, a następnie złożenia ich do odpowiednich instytucji. Czas tego procesu wydłużają ogromne urzędowe kolejki oraz liczne poprawki, które bardzo często należy nanieść na uzupełnioną przez siebie dokumentację.

2) Rejestracja online
Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości zamieszczona została specjalna aplikacja, która umożliwia otworzenie firmy za pomocą sieci. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiednie wnioski, na podstawie przedstawionych wzorców, a następnie wysłać je drogą elektroniczną do Krajowego Rejestru Sądowego. Wariant ten wymaga wkładu własnego, jednak redukuje czas związany z rejestracją przedsiębiorstwa do zaledwie jednej doby.

3) Zakup gotowej jednostki
Jest to najkrótszy i najbardziej komfortowy sposób zakładania firmy. Formalności z nim związane ograniczają się do uregulowania określonej opłaty i złożenia podpisu na umowie spółki. Po dokonaniu tych czynności od razu stajemy się właścicielami podmiotu w pełni przygotowanego do poprowadzenia działalności.