Zakładanie spółki akcyjnej

Proces zakładania spółki akcyjnej jest jednym z najtrudniejszych pośród wszystkich innych spółek handlowych. Trudność sprawia nie tylko zgromadzenie dużego kapitału zakładowego w wysokości 100 000 złotych (minimalnie), ale także wszystkie inne procedury wiążące się z rejestracją podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Założenie spółki akcyjnej rozpoczyna się od zawiązania spółki, czyli objęcia przez akcjonariuszy akcji. Natomiast osobowość prawną (która spółce jest koniecznie potrzebna) otrzymuje się po zgłoszeniu spółki akcyjnej do KRS. Chociaż w teorii brzmi to bardzo łatwo, w praktyce osoby bez doświadczenia i wiedzy w tym zakresie mają bardzo trudno.

Osoby decydujące się na zakładanie spółki akcyjnej najczęściej w procesie rejestracji korzystają z pomocy specjalistów od zakładania spółek. Dzięki temu uzyskuje się wiele dodatkowego czasu na zaplanowanie działalności przedsiębiorstwa, gdyż wszystkimi trudnościami, formalnościami zajmują się nasi eksperci.

Usługa rejestracyjna świetnie spisuje się w zakładaniu spółek akcyjnych. Jednak spółka akcyjna to nie jedyna funkcjonująca forma prawna przedsiębiorstw. Dla zakładających pozostałe formy spółek handlowych oraz spółki cywilne także czekają takie usługi. Warto zainteresować się również gotowymi spółkami z o.o.