Jak długo trwa zmiana danych w KRS?

Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają prowadzenie firmy zapewne chociaż raz w ciągu całej działalności zdają sobie sprawę z tego, jak długo trwa zmiana danych w KRS. Praktycznie każdy właściciel biznesu musiał coś zmieniać w swojej firmie – bez względu czy to skład wspólników, wysokość kapitału zakładowego czy dodanie poszczególnych obowiązków i praw do umowy.

Zgodnie z prawem, każda modyfikacja, której skutek może zmienić treść obowiązującego statutu spółki ma bezpośredni skutek w postaci zmiany danych w rejestrze. Obowiązek ten ciąży na każdym przedsiębiorcy, który prowadzi działalność gospodarczą i posiada wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Podobnie jak w przypadku rejestracji, zmiana danych w KRS również charakteryzuje się czasochłonną procedurą. Urzędy ze względu na godziny pracy i ilość dokumentów mają możliwość rozpatrzenia zgłoszenia przedsiębiorcy nawet do 7 dni. W rezultacie jednak proces ten trwać może znacznie dłużej.

Wszystko zależy bowiem od tego, czy właściciel firmy posiada odpowiednią wiedzę, która umożliwi mu bezbłędne sporządzenie wniosków. Jeżeli więc chcesz sprawnie przejść procedury takie jak rejestrację, likwidację lub zawieszenie spółki czy aktualizację w KRS – skontaktuj się z naszymi ekspertami.