Jak wygląda założenie spółki z o.o. komandytowej

Pytanie jak wygląda założenie spółki z o.o. komandytowej zadaje sobie każdy podmiot gospodarczy, który planuje działalność właśnie w takiej formie. Jest to bardzo specyficzny przykład spółki, w której spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pełni rolę komplementariusza, czyli wspólnika spółki komandytowej, który teoretycznie bez ograniczeń ma odpowiadać za zobowiązania spółki. W praktyce jednak spółka z o.o. nie może ponosić takiej odpowiedzialności, ponieważ jest spółką kapitałową a jej wspólny odpowiadają wyłącznie do wysokości wkładów jakie zostały wniesione do spółki.

Połączenie tych dwóch spółek razem jest jednym ze sposobów na optymalizację prowadzonej działalności gospodarczej. Spółka komandytowa zyskuje wspólnika, który ponosi odpowiedzialność z kolei spółka z o.o. unika obowiązku opłacania podwójnego podatku, ponieważ spółka z o.o. komandytowa będzie spółką osobową.

Jeśli zastanawiają się Państwo jak wygląda założenie spółki z o.o. komandytowej polecamy kontakt z naszymi ekspertami, którzy wytłumaczą Państwu wszystkie zagadnienie z tym związane a także pomogą w zarejestrowaniu spółki z o.o. komandytowej.