Jak wygląda założenie spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, to jedna z najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej. Jak wygląda założenie spółki z o.o.? Rejestrując działalność przez internet, oszczędzamy czas i procedura jest o wiele płynniejsza, niż w przypadku tradycyjnego sposobu.
Jak wygląda założenie spółki z o.o. krok po kroku?
Pierwszym etapem zakładania spółki jest zawarcie jej umowy. W sposobie tradycyjnym umowę stanowi akt notarialny. Aby sporządzić odpowiednie dokumenty, obowiązkowa jest wizyta u notariusza. Łatwiejszym wyjściem jest rejestracja przez system elektroniczny. W tym przypadku oszczędzamy czas, ponieważ wszystko przebiega jedynie przy użyciu komputera. Następnym krokiem do rejestracji sp. z o.o. jest oświadczenie członków Zarządu, że wkład na pokrycie kapitału zawodowego został w pełni wniesiony.
Po wypełnieniu oświadczenia, należy sporządzić listę składu osobowego a także listę wspólników.
Ostatnim krokiem jest zgłoszenie spółki z o.o. do rejestru przedsiębiorców KRS. Przedsiębiorca otrzyma wtedy unikalny numer NIP i REGON firmy.
Zamiast szukać w internecie wpisując “jak wygląda założenie spółki z o.o.” sprawdź usługi naszej firmy. Oferujemy profesjonalną rejestrację spółki, dzięki temu nie musisz się martwić o formalności. Zajmiemy się nimi za Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *