Jak założyć spółkę z o.o.?

Spółka z o.o. to ciągle najpopularniejsza forma prowadzenia działalności gospodarczej. Swoją atrakcyjność zawdzięcza głównie ograniczonej odpowiedzialności, jaką zyskują jej wspólnicy. Chociaż spółka jest bardzo dobrą formą dla wielu przedsiębiorców, jej założenie może sprawiać wiele kłopotów.

Jak założyć spółkę z o.o. – szybko i wygodnie? Znalezienie odpowiedzi na to pytanie jest łatwe. Stanowi je rejestracja online. Niektóre spółki podlegające rejestracji w KRS (w tym spółka z o.o.), mają możliwość rejestracji online. Co to oznacza? Otóż w przypadku rejestracji internetowej, wszystkie procedury rejestracyjne spółki przeprowadza się nie w sądzie rejestrowym czy u notariusza, lecz przez system elektroniczny eMS.

System eMS ten jest dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Na rejestracji i zalogowaniu się do konta, sporządza się w nim umowę spółki, dokumenty rejestracyjne. Potem wszyscy wspólnicy podpisują te dokumenty podpisem elektronicznym. Pod koniec rejestracji pozostaje zapłacenie opłat sądowych, również za pośrednictwem specjalnego systemu internetowego.

Call Now Button