Kapitał zakładowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Rejestracja spółki z o.o. to proces długotrwały i czasochłonny. Nakłada on na przedsiębiorców obowiązki, z których muszę się oni wywiązać aby firma mogła zostać założona. Jednym z nich jest konieczność wniesienia wkładów na kapitał zakładowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeszcze do niedawna konieczne było posiadanie aż 50 tysięcy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Zmienione zostały jednak przepisy, zminimalizowano ten koszt i na dzień dzisiejszy wynosi zaledwie 5 tysięcy. Ze względu na to, iż jest to stosunkowo niska suma, spółka z o.o. staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularna i częściej wybierana. Kapitał zakładowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać wniesiony w dwóch postaciach, gotówkowej czyli w formie pieniężnej i bezgotówkowej, w formie aportów.

Przedmiotami aportów mogą być surowce, materiały, prawa do najmu lokalu, akcje innej spółki czy zbywane prawa majątkowe. Pamiętać należy jednak, że ta forma wkładów wiąże się z dodatkowymi formalnościami.

1 thought on “Kapitał zakładowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.