Korzyści z założenia spółki z o.o.

Atrakcyjność i częste wybieranie spółki z o.o. przez przedsiębiorców wynikają z korzyści jakie możemy osiągnąć przez jej założenie. Jak wiemy spółka ta jest najczęściej wybierana przez podmioty gospodarcze w naszym kraju. Jakie są korzyści z założenia spółki z o.o.? Dlaczego to właśnie ona jest tak często wybierana przez przedsiębiorców?

Należy pamiętać, że do założenia spółki w zasadzie nie potrzebujemy dużych funduszy, co zachęca podmioty do wybierania właśnie jej. Do rozpoczęcia działalności wystarczy wniesienie tylko środków pieniężnych do pokrycia kapitału zakładowego, który w porównaniu do pozostałych spółek jest niewielki oraz uiszczenie obowiązkowych opłat.

Wspólnicy odpowiadają za zobowiązania do wartości wniesionych udziałów. Jeżeli prowadzenie spółki się nie powiedzie, tracimy tylko to, co zostało przez nas wniesione, natomiast w razie sukcesu dzielimy zysk z pozostałymi wspólnikami.

Jeżeli zdecydujemy się na założenie spółki z o.o. mamy możliwość prowadzenia w tej formie praktycznie wszystkich rodzajów działalności.

Spółka ta może być jednoosobowa, możemy spróbować własnych sił jako przedsiębiorcy. Nie stracimy przy tym wiele (tylko wniesione udziały), ale za to jak wiele możemy zyskać.

Popularność spółki wiąże się również z możliwością rejestracji przez Internet. Formularz dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości stworzony jest w taki sposób, aby wypełnienie go mogło odbyć się przez samego przedsiębiorce, bez pomocy doradcy.