Kupno używanych spółek z o.o.

Decydując się na nabycie gotowego podmiotu gospodarczego, warto przemyśleć kupno używanych spółek z o.o.. Wbrew pozorom wariant ten jest o wiele bardziej atrakcyjny niż zakup jednostki całkowicie nowej.

Po pierwsze, pozwala on znacznie szybciej wybić się wśród konkurencji oraz stworzyć sobie silną i stabilną pozycję na rynku. Używana spółka jest znacznie bardziej wiarygodna dla potencjalnych nabywców, ale również i partnerów biznesowych, dzięki czemu pozwala na zawarcie korzystnych umów i kontraktów.

Kolejną zaletą nabycia stażowego podmiotu są spore szanse na pozyskanie dotacji unijnych, dofinansowań inwestycji, korzystnych pożyczek oraz innego wsparcia pieniężnego od instytucji finansujących. Jej wcześniejsze działania na rynku budzą wśród tych organów zaufanie, zapewniając im tym samym firmie wyższą zdolność kredytową.

Decydując się na zakup spółki z pewnym stażem działania na rynku, należy wziąć pod uwagę konsekwencje, które może nieść ze sobą nabycie takiej jednostki. Używaną spółkę przejmujemy wraz z jej historią gospodarczą, a więc skutkami wcześniejszej działalności, czyli np. z zadłużeniem. Aby uniknąć tych nieprzyjemności koniecznie należy przeanalizować jej dokumentację, która zawiera wszelkie szczegóły odnośnie decyzji poprzedniego właściciela spółki.

Zadzwoń teraz