Nowy ład zmiany dla spółek z oo  

Od 2022 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy w związku z ustawą zwaną „Polskim Ładem”. Istotnie należy zaznaczyć, że wiele przepisów wpłynie na funkcjonowanie podmiotu na rynku. Jak ochronić spółkę z o.o. od konieczności płacenia dodatkowych podatków? Jak opracować umowę spółki, aby nowy ład zmiany dla spółek z oo nie były aż tak drastyczne w skutkach?

Od 2022 roku członkowie zarządu, prokurenci, członkowie komisji rewizyjnych wynagradzani na podstawie uchwał zostaną objęci 9% składką zdrowotną.  Jak ominąć konieczność opłacania dodatkowego podatku?

Alternatywnym rozwiązaniem okazać się może przepis art. 176 KSH czyli tzw. “powtarzające się czynności wspólnika”. Rozwiązanie skierowane jest do wspólników pod warunkiem, że w umowie są zawarte odpowiednie zapisy uprawniające do skorzystania z tej możliwości. Wynagrodzenie za  powtarzające się czynności wspólnika nie podlega pod składki zdrowotne oraz społeczne.

Nasze biuro oferuje pomoc w zakresie dokonaniu zmian w zapisach umowy spółki oraz rejestracji spółki w PRS z opracowaniem odpowiedniej umowy pozwalającej na skorzystanie z możliwości wynikającej z art. 176 KSH.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń teraz