Odmowa rejestracji w VAT w 2017

Odmowa rejestracji w VAT w 2017 roku bardzo wstrząsnęła polskimi przedsiębiorcami. Powód tak restrykcyjnego podejścia do tego tematu jest jednak w pełni uzasadniony. Do tej pory na polskim rynku nie brakowało oszustów podatkowych, trudniących się w wyłudzaniu VAT-u.

Tworzone przez nich karuzele podatkowe składały się z kilku przedsiębiorstw, wykonujących między sobą szereg transakcji. Następnie firmy te odliczały VAT, które w rzeczywistości nie został uregulowany. Tym samym budżet państwa za każdym razem był po prostu okradany.

Aktualne zmiany mają przyczynić się do natychmiastowego wykrycia takich firm w celu uniemożliwienia im rejestracji w VAT. Niestety utrudnienia te znacznie odbiją się również na pozostałych obywatelach. Obecnie próba zgłoszenia się do VAT może zakończyć się odmową lub koniecznością wpłacenia kaucji rejestracyjnej w wysokości od 20 000 złotych do nawet 200 000 złotych. Zastaw taki będzie obowiązywał wyłącznie podmioty, u których wystąpi zagrożenie wystąpienia zaległości podatkowych.

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek
Call Now Button