Rejestracja VAT spółka z oo

Osoby decydujące się na kupno spółki z ograniczoną odpowiedzialnością bardzo często pytają nas o czynniki warunkujące jej cenę. Zapytanie to wcale nas nie dziwi. Wśród ogłoszeń dotyczących sprzedaży gotowych spółek możemy bowiem znaleźć zarówno jednostki za około 2 tysiące, jak i spółki o cenie kilkukrotnie wyższej. Kwoty te jednak zazwyczaj znajdują uzasadnienie.

Jednym z czynników, który wpływa na cenę spółki jest jej staż. Im dłużej spółka istnieje na rynku tym wyższa jest jej wartość. Spółka taka posiada bowiem większą zdolność kredytową w związku z czym ma spore szanse na pozyskanie kredytów, dotacji, pożyczek i innych form wsparcia finansowego.

Rejestracja VAT spółka z oo także wpływa na jej cenę. Od 2017 roku wpisanie spółki do danego rejestru stało się bowiem bardzo problematyczne. Kupując spółkę z VAT-em pominiemy wszelkie niedogodności rejestracyjne oraz otrzymamy pewność, iż prowadzona przez nas działalność będzie nosiła miano czynnego podatnika podatku od towarów i usług.

Wyższe są też ceny spółek z siedzibą w dużych i cenionych miastach np. Warszawie. Spółki takie zyskują bowiem prestiżowy wizerunek, a wraz z tym obdarzane są większym zaufaniem przez potencjalnych kontrahentów.