Rejestracja sp zo o

Rejestracja sp zo o może zostać przeprowadzona na dwa sposoby. Możemy udać się do poszczególnych urzędów i zrobić to w sposób tradycyjny, bądź skorzystać z platformy rejestracyjnej i zarejestrować spółkę online.

Tradycyjna rejestracja spółki niestety jest długa i skomplikowana. Wiąże się z koniecznością uzupełnienia wielu dokumentów i osobistym złożeniem ich w wymaganych instytucjach. Przez formalności te przeprowadzenie jej w taki sposób może potrwać kilka tygodni, a nawet miesięcy.

Elektroniczna rejestracja możliwa jest dzięki specjalnej aplikacji dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Dzięki niej uzupełniając formularz odpowiednimi danymi możemy już w przeciągu jednej doby zarejestrować swoją działalność.

Niestety wariant ten ma jedną zasadnicza wadę, nie pozwala wprowadzić szczegółowych postanowień do umowy, co może znacznie utrudnić spółce dalsze funkcjonowanie.

Idealnym rozwiązaniem na pominięcie wszelkich niedogodności rejestracyjnych jest zakup gotowej spółki, czyli podmiotu, który przeszedł już pełną rejestrację i jest gotowy by natychmiast poprowadzić pod sobą działalność.