Zakładanie sp z oo przez internet

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najpopularniejszą formą prawną, najchętniej wybieraną przez polskich przedsiębiorców. Jedną z jej pozytywnych cech, jest możliwość rejestracji przez Internet.

Zakładanie sp z oo przez Internet to łatwy i szybki proces rozpoczęcia działaności. Dzięki nowoczesnej technologii proces jej zakładania może trwać tylko dwa dni.

Co należy zrobić?
Wystarczy zarejestrować się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, wypełnić odpowiednie wnioski i formularze. Podczas rejestracji spółki, jej umowa zostaje automatycznie wygenerowana wraz z innymi niezbędnymi dokumentami. Na tym etapie mamy możliwość wglądu do dokumentów wygenerowanych na podstawie wcześniej wypełnionych formularzy i wniosków. Na dokumentach należy złożyć podpis w formie elektronicznej. Następnie zakładana spółka zostanie zgłoszona do KRS-u i ogłoszona w Monitorze Sądowym, za co pobierana jest opłata. W tym trybie pokrycie kapitału spółki może mieć wyłącznie formę pieniężną . Wspólnicy mają 7 dni od wpisu do KRSu na wniesienie kapitału zakładowego.