Zakup spółki a zmiana nazwy

Na rynku często możemy spotkać się z ofertą „sprzedam spółkę”. To oferta gotowych spółek, która umożliwia prowadzenie własnej firmy w jeden dzień po przeprowadzeniu transakcji. Zdarza się, że prywatny przedsiębiorca, który nie chce prowadzić już biznesu, decyduje się na jego sprzedaż. Jednak z zakupem spółki od prywatnego właściciela powinniśmy uważać, ponieważ tego rodzaju podmioty zwiększają ryzyko zakupu zadłużonej spółki.

Jak wybrać najlepszą ofertę dotyczącą gotowej spółki? Najbezpieczniej jest kupić podmiot od biura, które zajmuje się obrotem spółkami. Specjaliści dokonują rejestracji spółek w celu ich późniejszej odsprzedaży w ręce osób planujących utworzenie własnego przedsiębiorstwa.

Często w ofercie biura pojawiają się spółki stażowe. W tym przypadku musimy zwrócić szczególną uwagę na historię spółki. Zakup będzie bezpieczny, gdy spółka nie będzie posiadała obrotów, czyli jej historia będzie czysta.

Nabywca gotowej spółki zobowiązany jest do spełnienia określonych procedur. Jedną z nich jest zakup spółki a zmiana nazwy, czyli obowiązek aktualizowania danych w Krajowym Rejestrze Sądowym.