Założenie spółki zoo online

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością cieszą się w Polsce powodzeniem. Niejeden przedsiębiorca decyduje się na założenie działalności gospodarczej w tej formie, ponieważ posiada ona wiele korzyści.

W Kodeksie spółek handlowych zawarte są przepisy umożliwiające rejestrację spółki z o. o. w trybie uproszczonym, czyli przez internet. Założenie spółki zoo online możliwe jest od 1 stycznia 2012 roku na specjalnej platformie teleinformatycznej udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Rejestrując spółkę w ten sposób przedsiębiorca oszczędza czas i pieniądze. Cały proces rejestracji spółki trwa maksymalnie 24 godziny, od chwili złożenia wniosku do odpowiedniego sądu rejonowego. Rejestracja spółki online odbywa się w znacznie krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnego procesu rejestracyjnego. Przedsiębiorca ponosi także niższe koszty. Wszystkie dokumenty generowane są automatycznie w systemie, dzięki czemu nie muszą być tworzone w formie aktu notarialnego. W taki sposób unika się konieczności opłaty taksy notarialnej.

×
Zamów rozmowę | 30 sek
Oddzwonimy w 30 sek